TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

SKORLAR NE ANLATIYOR?

SKORLAR NE ANLATIYOR?

Hafta sonu deplasmanda Artvin Hopa Spor ile golsüz berabere kalan Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, gözünü ikinci haftada sahasında oynayacağı Kepez Belediyespor maçına çevirdi. İlk maç sonrası yazdığım köşe yazısının başlığını ‘Galibiyet gibi beraberlik’ diye atmıştım. Bunu da hem hava şartları hem deplasman olmasına bağlamıştım.

***
Maç cumartesi oynananınca pazar günü maçlarına çok odaklanmadık ilk etapta tabiki. Ligdeki genel görünüme bakınca aslında en çok dikkatimi çeken berabere tamamlanan maçlar oldu. Tam 5 maç berabere sonuçlandı. İşin ilginç yanı bu maçlardan sadece bir tanesi 1-1 sona erdi. Diğer maçların tamamında gol sesi çıkmadı. Yani bu takımlar ilk hafta ne kazandı ne de kaybetti diyebiliriz. Lige temkinli bir başlangıç olması elbette normal çünkü gerçekten takımların önünde uzun bir maraton var.

***
Ligin ilk haftasında sadece 4 takım galip geldi. Bu takımlardan da 3 tanesi evinde kazandı birisi ise deplasmanda 3 puan sevinci yaşadı. Yani genel anlamda bakınca ev sahibi avantajının kullanıldığını görüyoruz.

***
Şimdi gelelim ligin seyrine. Efeler içeride Kepez Belediyespor maçını kazanırsa Artvin deplasmanından alınan 1 puanın önemi daha fazla ortaya çıkacak bence. Çünkü ilk hafta evinde kazanan ya da berabere kalan takımlar deplasmana gidecek. Efeler kazandığı takdirde diğer takımların yaşayacağı her bir puan kaybı avantaj olacaktır.

***
Kısacası ligde maç maç bakmak çok önemli. Galibiyet serileri de değerlidir ancak her bir maçı kendi içinde değerlendirmek, eksik yapılan ya da olumlu olan yanları farketmek adına fayda sağlayacaktır. Kepez Belediyespor karşılaşması iç sahada ilk heyecan olacak. Umarım ilk galibiyet de gelmiş olur.

***

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR