TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Sokaktaki dostlarımızı unutmayalım

Sokaktaki dostlarımızı unutmayalım

Dünyanın birçok yerinde ve Türkiye’de yaşanan korona virüs salgını kapsamında önemli tedbirler alındı. 65 yaş üzeri vatandaşların sokağa çıkması yasaklanırken tüm vatandaşlara da ‘Evde Kal’ çağrısı yapıldı. Virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla alınan karar ve yapılan çağrıya vatandaşlar olarak kesinlikle uymamız gerekiyor. Bu konuda uyarıları da dikkate almamız hem kendi hem de toplum sağlığı açısından çok önemli. 

Hal böyleyken sokaklarda insanların az görülmesi sevinilen bir durum. Ancak bu dünyayı paylaştığımız sokaktaki dostlarımızı bu süreçte da unutmamalıyız. Duyarlı vatandaşlarımız mama dağıtımı yapmanın yanı sıra sıcak havalarda ise bir kap su koyarak hayvanların beslenmesini sağlıyordu. Sokağa çıkma yasağı yada çağrıya uyarak evlerinde kalan bu vatandaşların ilgilenemediği sokak hayvanlarının hayatlarının devam ettiğini göz ardı etmemeliyiz. 

Evet sağlığımıza dikkat edelim ve evimizde kalalım. Ama kapımızın önündeki kaplara yiyecek ve su koymayı ihmal etmeyelim. Bu süreçte belediyelerin yada farklı derneklerin faaliyetleri sürse de bireysel olarak bizim de üzerimize düşen görevler olduğunu unutmayalım. Tekrar hatırlatmak istiyorum. Evde Kalalım, hijyen kurallarına uyalım.   

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR