TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Sosyal mesafe ve temas 

Sosyal mesafe ve temas 

Koronavirüs sürecinde en önemli önlemler arasında sosyal mesafe yer alıyor. Normalleşme sürecinde açılan spor salonları ve spor merkezlerinde sosyal mesafe önlemi alınarak spor yapılması vurgulandı. Hatta temas gerektiren sporların yapılmasına izin verilmedi. Bu kapsamda halı sahalar da kapatıldı. 

Spor merkezlerinde bireysel sporlarda alınan önlemleri sahaya inmeye hazırlanan takımlarda da uygulamak da gerekiyor. Tesis imkanları geniş olan takımlar özellikle konaklama alanlarında ve spor salonlarında sosyal mesafeyi sağlayacak. Ancak kısıtlı imkanlarla antrenman yapan takımlarda sosyal mesafe kuralı biraz daha önem kazanacak. 

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) ve Süper Amatör Lig play-off’larında mücadele eden Aydın takımları da hazırlıklara başlamayı planlarken önlemleri ihmal etmemeli. Futbolcuların da ortak kullanım alanlarında ve sosyal hayatlarında daha fazla dikkatli olması gerekiyor. Kulüpteki faaliyetleri ne kadar kontrol etseniz de tesis dışına çıkan sporcuların kimlerle temas ettiğini bilmek zor. Aynı zamanda kulüp personeli de bu önlemlere dikkat etmeli. 
 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR