TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Sporun içinde olmaması gereken karakterler    

Sporun içinde olmaması gereken karakterler    

Spor alanları, takımlar, maçlar, skorlar, başarılar, yenilgiler, altyapılar, kulüpler v.s. Bu kelimeleri daha artırabiliriz. Tüm bu konularla ilgili çok köşeler yazdık ve yazıyoruz, yazacağız da. Ancak sporun içinde yer alan bunca konuya değinirken sporun içinde olmaması gereken karakterler ne olacak? Hani şu hep şikayet ettiğimiz ama bir türlü spordan uzak kalmayanlar. 
Spor kulüplerine, sporculara daha doğrusu spora destek veren herkesin değerli olduğunu düşünüyorum. Bunu kurumlar yada kişiler olarak ayırmadan spor için ve özellikle gençlerin spor yapması için elini taşın altına koyan herkese teşekkür etmeliyiz. Ama burada kritik nokta şu. Verilen destek sonucu beklenti ne? Elbette spor camiası saygın bir ortam. Orada yer almak, çeşitli görevlerde bulunmak prestij kazandıracaktır. Ama size başkalarına saygısız olma hakkı sağlamaz. Sağlamamalı. 
Sadece bir kulübe maddi destek sağladınız diye ne bir oyuncuya ne bir hakeme ne de o an müsabakanın oynanmasında görevli bir görevliye saygısızlık yapamazsınız. Hakkınız yenmiş olabilir. Bunu düşünüyorsanız gerekli yerlere müracaatta bulunabilirsiniz. Ama henüz yolun başında spor branşlarından herhangi birine gönül vermiş bir çocuğa kötü örnek olamazsınız. Bunun her branşta örneklerini gördüğümüz için şu veya bu takım, stadyum yada yönetici diye ayırmaya gerek yok. Bir gün sporun sadece iyi niyetli kişilerin yer aldığı bir alan olmasını dilerim. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR