İnanlar gerçekten yaşarken daha hiç denemeden tecrübe etmeden bunu yapamam, edemem, cesaret edemem diye önümüze bir sürü tabu koyuyoruz. Yapamam edememlerle kendimizi dar bir alana kapatıyoruz. O dar alanda yaşamımızı sürdürmeye çalışıp dönem dönem depresif zamanlar geçiriyoruz. Tabularımızı ve korkularımızın yıkmadığımız sürece hayattan keyif alma şansımızda minimum seviyeye iniyor. Belki de oturup hayatımızı baştan sona yeniden yazmak gerekir. Korku ve tabu ceketini atıp fırlatmak lazım.

Biraz cesaret her şeyin üstesinden gelebilir. Cesaret kişinin kahramanıdır. Kahramanınızı yanınızdan ayırmayın. Tek güveniniz bu olsun. Cesaret edip kendinize güvendiğiniz vakit yapamayacağım dediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Her şey bizim için. Yapmayacağımız şey karşımıza çıkmaz. Cesaret en büyük dayanağınız oldun. Tabularınızı yıkmak için cesarete ihtiyacınız olacak.

Hayat insanları sınamak için önüne çeşitli korkular serer ve bu korkuların üstüne gidip gidemeyeceğimizi bir de kontrol eder. O korkuları atlatmak içinde çeşitli ipuçları verir. O ipuçlarını iyi değerlendirirsek önümüze çıkabilecek tüm engeller bizi yıldırmayacaktır. Yeter ki hayatımızdan yapamam, edemem kelimesini çıkarmayı bilelim. Tabunu yık, hayatına renk, yenili kat.