TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

TAKIM RAYINA GİRİYOR

TAKIM RAYINA GİRİYOR

Nazilli Belediyespor, bu sezon inişli çıkışlı bir performans sergiledi. Üst sıralar hedeflenirken aslında alt sıralarda yer almak pek beklenmiyordu. Kritik haftalarda kaybedilen puanların önemini görmüş olduk aslında. Gelinen noktada ise takımın son maçlarda 2’de 2 yaptığı bir süreç var.

Düşme potasının en üstünde 20 puanlı takımlar yer aldığını düşünürsek 28 puana ulaşan Nazilli’nin çıkışa geçtiğini söyleyebiliriz. Aslında bir yandan da üst sıralara bakmak gerekiyor. Hedefi ne kadar yukarıya koyarsanız oraya ulaşmak bence daha kolay olur.

Örneğin play-off potasının son iki takımı 37 puanla haftayı tamamladı. Nazilli Belediyespor’un play-off potasıyla arasında 9 puan kaldı. Elbette aradaki 6 takımı es geçmemek lazım ama üst üste alınabilecek galibiyetlerle play-off potasında yer almak çok da zor değil.

Ancak tabi bunların hepsi istikrardan geçiyor. Takımı ligin başından bu yana değerlendirdiğimizde en fazla üst üste 3 galibiyet aldı. Son iki maçını kazanarak bir çıkış yakaladı ve gelecek hafta deplasmanda Ankaraspor’a konuk olacak. Başkent ekibinin 31 puanda olduğunu düşününce alınabilecek bir galibiyet lig sıralaması açısından gerçekten büyük öneme sahip olacak. Bu bilinçe maça çıkılırsa 3 puanla dönmek kolay değil ancak imkansız da değil.

Elbette uzun bir maraton var ve alınabilecek 30’dan fazla puan var ancak hafta hafta bakmadan plan yapmak bence çok doğru değil. Bu nedenle ilk hedef 3’te 3 olmalı.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR