TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

TARAFTAR DESTEĞİ DEDİĞİN

TARAFTAR DESTEĞİ DEDİĞİN

Dün yayınlanan gazetemizde Efeler 09 Spor Futbol Kulübü’nün iç saha performansına dair haber kaleme almıştım. Detaya çok girmeye gerek yok ama özetle iç sahada en çok puan toplayan takım olarak grubunda bu alanda liderdi. Kısacası iç saha avantajı dediğimiz konuda bu sezon ciddi bir başarı gösterdi takım.

İstatistiksel rakamlar çok seviyorum çünkü takımla ve ligle ilgili genel bir tabloyu sunuyor genelde. Yani bir başarı ya da başarısızlık varsa rakamlar bunu büyük oranda gözler önüne seriyor. Burada da Adnan Menderes Stadı’nda yakalanan başarılı grafiği rakamlarda görmek müMkün. Sadece 2 maç kaybedilmiş örneğin.

Taraftara ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Kalabalık olunmasından ziyade verilen destek görülmeye değerdi. Bazen stat dolu olur ancak taraftar sadece maç izler ve kuru kalabalık dersiniz. Ancak son maçta da gördük ki taraftar 90 dakika takımla defans yaptı gerektiğinde hücuma çıktı. Ve sonuçta 3 puanı da takımıyla beraber kutladı.

Adnan Menderes Stadı’nın kendine has bir atmosferi olduğunu düşünüyorum bu konuda. Yani nerden hangi tezahüratın geleceğini, maç içinde nasıl reaksiyon verileceğini az çok tahmin edebiliyorsunuz. Bizler de bazen saha içinde fotoğraf çekerken tribünlere odaklanabiliyoruz. O havayı yaşamış birisinin etkilenmemesi pek kolay değil.

Kısacası Efeler için iç saha büyük bir avantaj. İlk yarı maçlarında bunu fazlasıyla kullandı. İkinci yarıda da bunu kullanırsa ciddi katkı alacağını düşünüyorum. Elbette deplasmanlar önemli ancak iç sahada kazanan bir takım deplasman maçlarına da özgüvenli çıkabilir. Ligin kalanında 12’nci adama çok iş düşüyor. Eğer şampiyonluk ya da play – off heyecan İsteniyorsa mutlaka stadyumu dolduralım.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR