TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Tebrikler Altay  

Tebrikler Altay  

TFF 1. Lig’de oynanan play-off finalinde Altınordu’yu 1-0 mağlup eden Altay, Süper Lig’e yükselen son takım oldu. Ege’den bir takımı daha Süper Lig’e göndermek bölge adına güzel bir başarı. Keşke sayı daha da artabilse. Türk futbolun köklü kulüplerinden Altay, 18 yıllık bir sürecin sonunda yeniden Süper Lig’e yükseldi. Bu süreçte farklı liglerde mücadele etti. Bu seviyelere kadar gelmek kolay değil elbette. Yönetimi, Teknik Direktör Mustafa Denizli’yi ve futbolcuları kutluyorum. Kazanan Ege ve İzmir oldu aslında. 

Aydın’da yaşayan futbolseverler olarak Altay’ı kutladık. Gözümüz bu liglerde Aydınspor’u , Nazili Belediyespor’u yada geçmişte üst liglerde mücadele etmiş diğer ilçe takımlarını arıyor. Geçtiğimiz gün kaleme aldığım köşe yazısında bu konuya değinmiştim aslında. Tekrara düşmek istemem ancak Buharkent’ten Didim’e kadar şehrin Süper Lig yada TFF 1. Lig’de bir takıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.  Çevre illerimizden takımlar TFF 1. Lig’de Süper Lig’de yer alıyor. Toplasanız kaç kilometre mesafemiz var bu şehirlerle? 

Pandemiyle mücadelemizi kazanıp tekrar tribünlere döndüğümüzde İzmir’den iki Süper Lig takımının olması futbolseverler olarak mutlu edecek bizleri. Gidip izleyebileceğimiz maçların takvimine bakacağız. Hatta TFF 1. Lig maçlarının da günlerini takip edip izlenecek maçlar programımıza ekleyeceğiz. Pandemi öncesinde olduğu gibi bu güzel bir etkinlik elbette. Ancak bir de hayal edin ki evinizden çıkıp kendi ilçenizde bulunan stada giderek, kendi takımınızın Süper Lig maçını izlediğinizi. Bu heyecana ortak olduğunuzu. 

Geçmişte Aydınspor’un yakaladığı başarılı dönemleri birebir yaşayanların anılarını dinlerken bile heyecan duyuyoruz. O stadın dolu hali. Taraftarın heyecanı. Hepsi birleşince şehrin futbola olan özlemini hissediyorsunuz. Umarım bir gün Süper Lig’de şehrimizden takımlar yer alıyor. Bizler de haberlerimize ve köşe yazılarımıza bu takımları taşırız.  
   


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR