TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

TRAFİĞİN KİLİT NOKTASI ‘BENCİLLİK’

TRAFİĞİN KİLİT NOKTASI ‘BENCİLLİK’

Daha önce bir çok kez olduğu gibi trafik konusunda yeniden bir şeyler yazmak istedim. Bunu da yaparken çok zorlanmadım aslında. Çünkü gazete ofisimizin penceresinden baktığımda genelde manzaramız hep sıkışık trafik oluyor.

Büyükşehir Belediye binasının hemen yanında bulunan yolda özellikle akşam saatlerinde yaşanan trafik kilide dönüşüyor. Aslına bakarsanız yol çok da dar değil. Ancak çift sıra parkların üstüne bir de dörtlü lambaları yakıp araç içinde bekleyen sürücüleri de hesap ederseniz trafik akışının neden kilide dönüştüğünü görüyorsunuz.

Yani aslında trafikten şikayet edenler de sürücü, trafiği kilitleyenler de sürücü. Defalarca polis uygulaması yapılmasına rağmen, defalarca ceza kesilmesine rağmen hala aynı yerlere park eden kişilerden saygı beklemek de pek mantıklı gelmiyor bana.

Bu söylediğim bölge sadece bir örnek. Genel olarak sorun ‘bencillik’ diyebiliriz. Yani ben işimi halledeyim de gerisi önemli değil mantığı. İyi de sizin kişisel işiniz yüzünden evine gitmeye çalışan, bir yerlere yetişmek isteyen kişiler neden sıkıntı yaşasın?

Şehir merkezleri gibi kalabalık yaşanan yerlerde biraz daha fazla dikkat etmek gerek aslında. Çünkü belli düzen olduğu için bu düzen bozulursa sorun artıyor trafikte.

Sırf bu trafik sorunu yüzünden bazen şehir içinde araç kullanmamak için uğraşıyorum. Hatta çevremde bir çok kişi de bunu düşünerek bazen gidecekleri yerlerden vazgeçiyor.

DİĞER YAZILARI


Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR