TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

TRİBÜNDE DE TEK YÜREK OLDUK

TRİBÜNDE DE TEK YÜREK OLDUK

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 şehirde büyük bir yıkıma neden olan deprem sonrası Türkiye şaşırtmadı. Bir an önce harekete geçen vatandaşlar yardım kampanyalarına başladı. Öyle güzel bir dayanışma örneği sergiledik ki insanı duygulandırıyor.

Bu dayanışmayı futbolda da gösterdik. Kulüpler yardım kampanyaları düzenlerken renkler fark etmeksizin taraftarlar destek verdi. Herkes bir işin ucundan tuttu. Çok güzel görüntüler ortaya çıktı.

UEFA Avrupa Konferans Ligi Son 16 Play-Off Turu ilk maçında Trabzonspor, sahasında Basel ile karşılaştı. Temsilcimiz sahadan 1-0’lik skorla galip ayrıldı. Galibiyet elbette güzeldi ancak maç öncesi başlayan, maçta ve sonrasında devam eden dayanışma ise muhteşemdi.

Tribünlerde farklı takımların taraftarları omuz omuza karşılaşmayı izledi. Deprem nedeniyle tribünler tek yürek olarak yıkım yaşanan şehirlere destek verdi. Ama öyle bir koreografi yapıldı ki stadyumda, sanki tüm yaşananların özeti gibiydi. Depremin, yaşananların, acıların, hüzünlerin resmi gibiydi adeta.

Kısacası bir maçtan çok daha fazlasıydı. Türkiye’nin kenetlenmesini, yaralarını sarmasını, bir futbol maçında bir milletin nasıl bir ve beraber olabileceğini gösterdik herkese. Sahadaki futbolcuların da tribündeki vatandaşlarımızın da yüreklerine sağlık. Allah’ın izniyle yaraları saracağız.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR