TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yeni anılar biriktirmek gerekmez mi?

Yeni anılar biriktirmek gerekmez mi?

Türkiye’de genelde şehirler kendi isimlerini taşıyan takımlarla futbol liglerinde yer alıyor. Özellikle 1960 sonrasında yaşanan süreçte her ilden bir takım çıkarken bu takımlar da günümüzde neredeyse yarım asra yakın yaşlara yaklaştı. Renkleriyle, yaşattıkları coşkuyla şehirde yaşayan vatandaşları heyecanlandıran bu takımların akıbeti ise farklı şekilde oluyor. Kimisi tarihin tozlu raflarında yerini alırken kimisi profesyonel liglerde mücadele ediyor. Bazıları ise yeniden eski günlerine dönmek için çabalıyor.

Biz son kısma daha aşinayız aslında. Şehrin adını yıllardır yeşil sahalarda duyuran ve yaşattığı heyecanla bir döneme damga vuran Aydınspor, bugünlerde eski günlere özlemle yoluna devam ediyor. Günlerdir kulübün sosyal medya hesabından yayınlanan görseller ve bilgilerle yaşadığımız zaman yolculuğu bir kez daha kulübün değerini bizlere gösterdi. Kurulduğu günden bu yana zirveyi de dibi de görmüş bir kulübün var olma mücadelesindeyiz. 

Elini taşın altına koyanların çabaları tabi ki kulübe önemli katkı sağlıyor ama şehrin artık bu konuda adımlar atması gerekiyor. Biliyorum yıllardır konuşuyoruz. Ve evet sadece konuşuyoruz. Planlar, hayaller hatta hedefler hep var ama hadi dediğinizde kaç kişiyi buluyorsunuz çevrenizde? Mevcut yönetimin fedakarlığına destek de şehirden gelmeli.

Her fırsatta ‘Fenerbahçe’yi evinde 6-1 yendik’ cümlesini kurarken ve bunun gibi bir çok başarıyla övünürken neden bir daha olmasın diye düşünmek gerekmez mi? Günlerdir yapılan paylaşımlarda gördük ki bu kulüp bu şehre çok güzel anılar yaşatmış. Yeni anılar biriktirmek için ise kulübe ve mevcut yönetime her anlamda destek olmak yine bu şehre düşer. 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR