TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

YENİLMEMENİN DE FAYDASI ÇOK

YENİLMEMENİN DE FAYDASI ÇOK

Efeler 09 Spor Futbol Kulübü’nde takım rayına oturdu diyebiliriz. Ligde ilk galibiyetini Tokat deplasmanında aldıktan sonra evinde önemli bir avantajı bulunan Efeler, bunu iyi kullandı. Adnan Menderes Stadı’nda önce Muş 1984 Muşspor’u ardından ise Osmaniyespor Futbol Kulübü’nü mağlup eden yeşil beyazlı takım, ligde 3’te 3 yaparken taraftarı önünde iki maçtan da galip ayrılmayı başardı.

Önceki yazılarımda dile getirdiğim 14 puanlık hedefe ulaşılmış oldu aslında ve takım bir anda play-off potasına yükseldi. Lige genel olarak baktığımızda takımların arasındaki puan farklarının çok olmadığını ve üst üste alınacak 2-3 galibiyetin takımı farklı yerlere taşıyabileceğini görürsünüz. 3 puanlık sistemde her galibiyet çok önemli. Elbette deplasman galibiyetleri de önemli ancak zorlu maçlarda alınacak beraberlikler de kritik öneme sahip.

Geriye dönüp baktığımızda Efeler’in ilk galibiyetine kadar sadece bir kez mağlup olduğunu ve 5 maçı beraberlikle tamamladığını görüyoruz. Elbette bu maçlar kazanılsa çok farklı olacaktı ancak bu karşılaşmalardan alınan 5 puan olmasaydı takım şuan da 9 puanla 12’nci sırada bile olamayacaktı. Ancak Bıtexen Sapanca Gençlikspor ile oynanacak maç öncesi 14 puanlı Efeler 5’inci sırada yer alıyor. Kısacası özellikle deplasmanda yenemiyorsan yenilmeyeceksin.

Gelelim takımın önündeki iki maça. Hafta sonu Bıtexen Sapanca Gençlikspor’a konuk olacak olan Efeler, ardından Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur maçında Hangi Kredi Ümraniyespor ile karşılaşacak. Deplasmanlarda çifte zafer güzel olmaz mı? Bence çok güzel olur.

Son haftalarda yakaladığı çıkışla 9 maçtır yenilgi yüzü görmeyen Efeler’in deplasman maçlarında galip gelebileceğini düşünüyorum. Şimdiden zorlu karşılaşmalar için başarılar.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR