TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Zirve yarışında kritik hafta

Zirve yarışında kritik hafta

Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, bu sezon koyduğu zirve hedefinde gözünü hafta sonu deplasmanda Bursa Yıldırım Spor ile oynayacağı karşılaşmaya çevirdi. Efeler’in geride kalan haftada sahasında Malatya Arguvan Spor ile oynaması gereken mücadele, deprem felaketi nedeniyle rakibin ligden çekilmesi sonrası oynanmadı.

Efeler ekibi maça çıkamasa da 3-0 hükmen galip geldi ve puanını ise 36’ya yükseltti. Bursa deplasmanına galibiyet hedefiyle hazırlanan yeşil beyazlı takım orada da kazanması halinde puanını 39 yapacak. Tabi bu arada rakiplere de bir göz atmak gerekiyor bu hafta.

Lige kısaca baktığımızda lider Kepez Belediyespor ve ikinci sıradaki 68 Aksaray Belediyespor 46 puanda. 3’üncü sıradaki Güneş Holding Çankaya Futbol Kulübü de 41 puanda. İlk 3 takım arasındaki puan farkının çok olmadığını görüyoruz. Aslında bu haftayı önemli yapan bir başka detay ise Efeler deplasmanda mücadele ederken takip ettiği ikinci sıradaki Aksaray ekibi ile üçüncü sıradaki Başkent temsilcisi de karşılaşacak.

Efeler cumartesi günü maça çıkacak ve alacağı sonuç sonrası gözünü rakiplerinin maçına çevirecek. Aksaray’da pazar günü oynanacak mücadeleden çıkacak sonuç önemli.

Efeler’in rakiplerinden en az birisi belki de ikisi puan kaybedecek. Bu nedenle Bursa’daki maç kritik bir öneme sahip.

Sık sık lige bütünüyle değil de hafta hafta bakmak gerektiğini dile getiriyoruz. Bu da buna güzel bir örnek. Gönül ister ki takım şampiyon olarak direk 2. Lig’e çıksın ancak play-off potasında ligi tamamlaması durumunu da göz önünde bulundurmak gerek.

Güçlenen kadrosuyla ligin kalanında farklı bir Efeler 09 SFK izleyeceğimizi düşünüyorum. Özellikle iç sahada alınacak galibiyetlere deplasmandan gelecek puanlar eklenince takımın hedefe ulaşması çok da zor olmayacaktır.

Burada kritik konu yeni isimlerle mevcut kadrosunun uyumunun en üst seviyede olması. Bunu da teknik heyetinin sağlayacağını düşünüyorum. Kalan maçlarda güzel ve heyecanlı bir süreç yaşanacağını düşünüyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR