Pandemi nedeniyle çok uzun zaman okula gidemeyen, yüz yüze eğitimden mahrum kalan öğrencilerimiz bizim için üzerinde durulması gereken en önemli sorundur. Çünkü bu dönemin öğrencilerini bir kayıp nesil gibi kabullenmememiz gerekiyor.
Yoğun aşılama süreci ile üniversiteler da dahil olmak üzere tüm öğrenciler derse başlayacaklar. Bu yeni dönemde yüz yüze eğitimden çok az yaralanabilmiş öğrencilere yönelik akademik, sosyal ve kültürel çalışmaların yapılması son derece önemlidir. Akademik anlamdaki kopmalar bir sonraki yıla taşındığında diğer yılların da ziyan olmasına neden olmaktadır.
Bu yaz döneminde özellikle ilkokul çağındaki çocukların sanat ve spor ağırlıklı çalışmalarda bulunmasını şiddetle tavsiye ediyorum. Ruhsal ve bedensel gelişim bu yaşlardaki çocuklarımız için çok önemlidir.
Hızla gelişen çağımızda online eğitimle teknolojiye mecburen bağımlı hale getirdiğimiz öğrencilerimize spor, kültür ve sanat temelli çalışmalar ile normalleştirebiliriz.
Bir sonraki yazımda; yaş gruplarına göre yapılabilecek çalışmaları ayrıntılı olarak anlatacağım. Haftaya görüşmek üzere.