Sahte deyince aklınıza ilk ne geliyor? Aslına benzeyen ama aslı gibi olmayan bu kelimenin tanımı. Peki bu sahtecilik devri ne zaman başladı dersiniz?

Paranın sahtesi, insanın sahtesi, telefonun sahtesi derken dünyayı sahte bir gezegen haline getirdik. Yapay göller yok mu mesela etrafınızda? Peki ya başınızı çevirdiğinizde sizi karşılayan sahte gülümsemeler...Ve o kadar uzmanca yapılıyor ki sahte olduklarını anlayabilene aşk olsun.

Toplum olarak çok zekiyiz aslında. Ee kolay değil o sahteyi yaratabilmek. İllaki sahte parayla bir kez olsun karşılaşmışsınızdır. O kadar uzmanca yapılıyor ki; teline kadar. yanılıyor muyum? Ya da sıfır diye alınan arabanın bir kısmının başka marka bir arabaya ait olduğu haberini mutlaka ki izlemişsinizdir.

Sahte olan her şey öldürür insanı. Belki de cağımızın en yaygın hastalığının ismidir bu. Sahte içki ölüme sebep olur; sahte parayı alan kişi kahrından ölür. Sahtecilik kişiye enjekte edilen zehir gibidir. Kişiyi öldürmese bile hangimiz sahteciliğin insanlığımızı öldürmediğini söyleyebilir ki?

DİĞER YAZILARI