TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

İkinci yarı daha heyecanlı olacak   

İkinci yarı daha heyecanlı olacak   

Pandemi şartları altında da olsa Bölgesel Amatör Lig başladı. Geçen sezon Kuşadasıspor’un yakaladığı başarıyla güzel bir örnek oluşturduğu ligde bu sezonda birbirinden iddialı takımlar var. Sezon öncesi yapılan transferler, hazırlıklar gösterdi ki şampiyonluk hedefleyen takımların sayısı fazla. Ligin ilk iki haftasına baktığımızda ise genel olarak takımların temkinli olduğunu söyleyebiliriz. Bu da gayet normal karşılanabilecek bir durum. Bunun ilerleyen haftalarda değişeceğini düşünüyorum. Hatta çekişmeli maçların da sayısının artacağı ortada.
Burada dikkat edilecek konu Aydın ekiplerinin performansları. Grupta her takım her takımı yenebilecek güce sahip. Bazı maçlarda sürpriz sonuçlar çıkarsa şaşırmamak gerek. İkinci yarı maçlarının çok daha çekişmeli olacağını düşünüyorum. İlk yarı sezonda bir biriyle bir kez bile olsa karşılaşan takımlar rakiplerinin eksiğini yada artılarını görerek ikinci yarı sezonda ona göre hazırlanacaktır. Bu da taraftarlar için seyir zevki yüksek maçlar demek. 
Ancak göz ardı edilmemesi gereken konu ilk yarıda alınan puanların ikinci yarıda çok büyük fayda sağlayacağı. Lig maratonu öyle bir süreçti 1 puan farkla hatta puan puana şampiyonluk yarışı olabilecek düzeyde. Bu nedenle ilk yarıda alınacak her puan altın değerinde. Takımların bunun bilincinde olması önemli. Umarım Kuşadasıspor gibi bu sezon da bir takımı 3. Lig’e gönderebiliriz. Daha fazla profesyonel takıma ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.   


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR