TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

MEŞHUR 14 ŞUBAT YAKLAŞIRKEN 

MEŞHUR 14 ŞUBAT YAKLAŞIRKEN 

Sevgi ne güzel bir his. Öyle ki sadece sevgili ya da eş olarak düşünmeyin. Aileye, evlada hatta bir takıma bile duyulan seviye saygıyla yaklaşmak gerekir. Çünkü gerçek sevgi saftır. Sizin onu büyütmenize ihtiyaç bile kalmaz ki zaten kalbinizden taşar. Kısacası ne bir günü ne de bir ölçüsü vardır. 
Sanırım bu girişten konuyu nereye getirmek istediğimi anlamışsınızdır. Sevgililer Günü elbet güzel. Sevgi gibi güzel bir duygu için bir günün belirlenmesi, hatırlanması değerli. Ama bence sevgiyi bir güne, 24 saate sığdırmak haksızlık olur. Hayatlarımızda değer verdiğimiz kişileri sadece bugünlerde hatırlamak da çok doğru değil kanımca. Düşünsenize ‘Sevgilim’ dediğiniz kişi için sadece bir gün hediye almak, eşinizin çok sevdiği çiçeği almak ya da iki satır şiir yazmak için 14 Şubat’ı beklemek pek doğru gelmiyor bana. Bence bunları sadece bir gün yapmak için beklemek değil içimizden her geldiğinde yapmak değerli.  
Hatırlanmak, mutlu hissetmek, hediye almak, kendi adına yazılmış bir şiiri okumak hangimizi mutlu etmez? Sık sık bunu yapmak değerini düşürmez bence. Aksine taze tutar hislerinizi her daim.   
Bu arada bugünü bekleyen birçok sektör de olduğunu biliyorum. Çiçekçisinden hediyelik eşya satan dükkanlara kadar farklı alanlar bu gün için özel hazırlanıyor. Burada bir rica da esnaf için yapalım o zaman. Ciddi sıkıntılar yaşayan esnaflar var. Böyle özel günlerde bir nebze olsun fazla satış yapabiliyor. Bu nedenle bir çiçekçiden, bir hediye dükkanından bir şeyler almaya özen gösterelim. Sevgiyi bir güne sığdıramasak da böyle günler için beklentisi olan esnafa bir nebze olsun katkımız olur. Herkes mutlu olur. Sevginin değerini bilenlere her gün 14 Şubat. Şimdiden kutlu olsun.  

DİĞER YAZILARI


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR