TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Özlemiştik 

Özlemiştik 

Koronavirüs sürecinde kapatılan spor alanları normalleşme kapsamında kapılarını açıyor. Bu alanlardan spor salonlarının açılması da spor yapmak isteyen vatandaşlar için güzel haber oldu. Özellikle şehir merkezinde ve iş hayatı içindeki kısıtlı zamanı olan insanlar, spor salonlarını tercih ediyor. Salgın tedbirleri kapsamında kapalı olan salonlarda spor yapmayı özleyen çok kişi oldu. 

Spor faaliyetlerinde önceki alışkanlıklarımız değişecek. Bunu da kendi sağlığımız ve çevremizdeki kişilerin sağlığı için yapmalıyız. Bu konuda uzman görüşleri çok önemli. Sağlık için gidilen spor salonlarında virüs kapma ihtimalinin önüne geçmeliyiz. Tüm tedbirlerin alındığı salonlarda uygulanacak programlara da dikkat edilmeli.

Uzun süre sonra plansız ve yapılacak spor zararlı olabilir. Bu konuda antrenörlerin bireysel hazırlayacağı programlara uymak gerekiyor. Ara verilen bunca zaman sonra başlayacağınız spor öncesi kilo ve beden ölçümlerinizi de yaptırmak konusunda antrenörlerle mutlaka görüşme gerçekleştirin. Kişisel eşyalar konusunda zaten normalde de dikkat edilen salonlarda biraz daha duyarlı olmamız gerekiyor.  

Kısacası artık spor faaliyetlerinde de normalleşiyoruz. Adım adım hayatımızın her alanında eskiye dönüş başladı ancak tedbirlere sıkı sıkıya uymaktan da vazgeçmemeliyiz. Virüsün tamamen bittiğini göreceğimiz güne kadar önlemlerimizi alalım. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR