TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

PLAY-OFF POTASI İÇİN KRİTİK MAÇ

PLAY-OFF POTASI İÇİN KRİTİK MAÇ

Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, Ziraat Türkiye Kupası maçının ardından artık gözünü lige çevirdi. Hafta sonu sahasında İstanbul ekibi Beyoğlu Yeni Çarşı Spor’u misafir edecek olan Efeler, bu maça galibiyet hedefiyle çıkacak. Ligde alınacak her bir puanının çok önemli olduğunu sık sık dile getiriyoruz. Bu maç da lig sıralaması açısından bence büyük öneme sahip.

Lig tablosuna baktığımızda Efeler 14 puanla 7’nci, konuk takım ise 15 puanla 5’nci sırada yer alıyor. Play-off potasındaki takımların da puanları 21, 19,16 ve 15 olarak sıralanıyor. Hafta sonu maçı kazanması halinde puanını 17’ye çıkaracak olan Efeler, Sapanca deplasmanında kaybedilen puanları da telafi etmiş olacak.

Ayrıca Efeler’in play-off potasındaki İstanbul ekibiyle maç yapacağı haftada 2’nci sıradaki 68 Aksaray Belediyespor ile 3’üncü sıradaki Kepez Belediyespor da karşılaşacak. Bir takımın, hatta beraberlik halinde iki takımın da puan kaybedeceği haftada alınacak galibiyet üst sıralar açısından büyük öneme sahip olacak.

Evinde çıktığı son iki maçta galip gelmesinin yanı sıra oyun olarak da taraftarına güven veren Efeler’in Pazar günü de galip gelebileceğini düşünüyorum. Şimdiden başarılar.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR