Ziraat Türkiye Kupası’nda mücadele eden Nazilli Belediyespor ile Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, bu sezon alkışı hak ettiler. Kupada 2. ve 3. Tur maçlarını geçerek başarılı bir grafik çizen iki takım 4. Tur’da Spor Toto Süper Lig ekipleriyle eşleşti. Deplasmanda oynanan maçlarda Nazilli ekibi Adana Demirspor’a 4-3, Efeler 09 SFK ise Hangi Kredi Ümraniyespor’a 4-0 kaybetti. Kısacası iki takım da kupaya veda etti.

Saha performansları, goller, skorlar v.s bunları bir kenara bırakırsak takımlar için kupanın tanıtım açısından ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. İlk 2 turda alınan başarılarla adından söz ettiren iki takım, 4. Tur’da ise maçların canlı yayınlanmasıyla tanıtım anlamında önemli bir imkan buldu. Adana deplasmanındaki mücadelesiyle alkış alan Nazilli, henüz ilk kez profesyonel liglerde mücadele etmesine rağmen kupada 4. Tur’a kadar çıkan Efeler özellikle sosyal medyada konuşulan takımlardan oldu.

Tanıtım için çok güzel bir olay değil mi? Evet iki takım da kupaya veda etti ama ardında güzel hatıralar bıraktı. Ayrıca oyuncular için de farklı heyecan olduğunu düşünüyorum. Sadece stadyumda izleyenlerin gördüğü bir oyuncunun canlı yayınlanan maçta görev alması neler hissettirir? Hem yeteneklerin herkes tarafından görülmesi hem de motivasyon anlamında kupa maçlarını değerli buluyorum.

Ayrıca herkes şehrinde stadyuma gidip maçları izleyecek kadar şanslı olamayabiliyor. Memleket hasretiyle başka şehirlerde yaşayanlar da oldukça fazla. Şehrinizin deplasmandaki maçını TV’den izleyebilmek gurbette yaşayan vatandaşlar için ne kadar önemlidir bir düşünsenize. Özetle iki takımın kupa sürecinde yaptıkları alkışı hak ediyor. Sıra lig maçlarında başarıyı sürdürmek için çalışma vakti.

DİĞER YAZILARI