TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Son söz futbolcularda

Son söz futbolcularda

Nazilli Belediyespor’un, Fethiyespor’u konuk edeceği mücadeleyi uzun süredir sporseverler olarak da spor basını olarak da bekliyoruz. Bu sezon ligde büyük heyecan yaşatan iki takımı karşılaştıracak maçtan çıkacak skor iki takım için de büyük öneme sahip olacak. 

2. Lig hasretine son vermek isteyen iki Ege takımının mücadelesine sahne olacak maç. Sadece ligdeki konumlar değil maçın önemini artıran. Mücadelenin de kaliteli geçmesini bekliyorum. Böylesine zorlu şartlarda zirveye yükselmek kolay değil. Takımlar aynı puanda olsa da şuan için ilk yarıdaki maçı kazanması nedeniyle Fethiye ekibi ligde bir tık önde. Puanların böylesine yakın olduğu ligde ikili averajın da çok önemli olduğuna dikkat çekmek istiyorum. 

Galibiyet hedefi tabi ki güzel ancak net skor olası bir puan eşitliğinde büyük öneme sahip olacak. Hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz. Takımlar ilk devrenin sonuna yükselen bir grafikle girdiler. Kendi planları doğrultusunda hazırlıklarını da yaptılar. Biz tabi ki maça Nazilli penceresinden bakıyoruz. İlçenin şampiyonluk hasreti olduğu ortada. Önceki sezonlarda kapısından dönülen 2. Lig için bu sezon da beklenti var. Bu da çok normal çünkü önemli bir kadro kuruldu. Lig tablosuna baktığımızda şampiyonluğun en güçlü adayları arasında yer alan bir takım var. 

Ancak son sözü sahada futbolcular söyleyecek. Pandemi kuralları gereği tribün desteğinin olmaması önemli bir avantajı engelleyecek ancak sezonun genelinde yaşanan bir durum olduğu için sanırım futbolcular da artık alıştı sessiz maçlara. Bir de şunu unutmamak lazım. Bu maç ligin kalanı adına büyük öneme sahip. Ancak ligin devamında alınacak sonuçlar da şampiyonluk hedefine ulaşmada bir o kadar önemli.

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR