Defalarca haberler yaptık, köşeler yazdık. Tepkimizi dile getirdik. Ancak yine acı haberleri yayınlamak zorunda kaldık.

***

Konya Şehir Hastanesi doktorlarından Ekrem Karakaya silahla vuruldu. Karakaya, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

***
Kariyeri boyunca kim bilir kaç hastaya şifa olan, kaç hastanın derdine derman bulan, tedavisini yapan bir doktoru kaybettik. Düşünsenize, yıllarca eğitim alıyorsunuz ve tıp fakültesini kazanıyorsunuz. Bu kadar zor bir bölümü başarıyla bitiriyorsunuz.

***

Dünyanın en zor mesleklerinden birisi olduğunu düşündüğüm doktorluk mesleğini icra ediyorsunuz. Hastalara derman olmak için iş hayatına başlıyorsunuz.

***
Sonra mı? Silahla vurulup öldürülüyorsunuz. Ne acı bir senaryo değil mi?

***
İnsanın insana zarar vermesi zaten başlı başına çok kötüyken bir doktorun öldürülmesini düşünün. O doktorun ailesinin, akrabalarının ve yakınlarının, sevenlerinin acısını aklınıza getirin. Bu arada sadece akrabalarını ve yakınlarını değil hastalarını da düşünün.

***
Belki de Karakaya’nın tedavi edeceği bir hastanın iyileşmesine engel olundu. Belki de tedavisi devam eden bir hasta, derdine çare bulamayacak.

***
Bu durumlar say say bitmez. Yeri gelip canınızı emanet ettiğiniz doktorların öldürülmesi, saldırıya uğraması akıl alır gibi değil.

***
Unutmayın ki bir gün o hastanede siz de tedavi görebilir ve bir doktorun başarılı müdahalesiyle hayata tutunabilir.

***
Hayatını kaybeden doktor Ekrem Karakaya’ya Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Umarım bir daha sağlıkta şiddet haberleriyle karşılaşmayız.

***

DİĞER YAZILARI