Türkiye'de Mart ayından itibaren görülmeye başlayan yeni tip koronavirüs nedeniyle bir çok resmî bayram ve Ramazan Bayramını evde geçirdik. Bu bayram kısıtlama olmayacak gibi görünüyor.

Kurban Bayramına kısa bir süre kaldı. Vatandaşlar kurbanlık ve bayram alışverişlerine başladı. Alışveriş yaparken ve toplu alanlara girerken maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım ve hijyene özen gösterelim. Vaka sayılarının binlerin altına düştüğü ülkemizde yeni bir patlamaya fırsat vermeyelim.

Bayramda büyükler, çocuklara el öptürmesin. Çünkü çocuklarımızın ve kendi sağlığınız için bu bayramı el öperek değil de gönülden selamlaşarak kutlayalım. Bayram günü geldiğinde kurbanlıklar kesiliyor, ızgara veya kavurma yapılıp yeniliyor. Uzmanlar et yolu ile virüsün bulaşmadığını açıkladı ama bu yemekleri hazırlarken eldiven ve maskemizi takalım. Kurban Bayramını tedbirlerle uyarak geçirirsek ve vaka sayısında bir artış olmaması durumunda bir da kısıtlamalı günler ile karşı karşıya kalmayacağımızı düşünüyorum. Bu bayram bütün vatandaşlar sınava tabi olacak. İnşallah bu sınavı başarıyla geçeriz.