Koronavirüs nedeniyle evlerimizden çıkamaz olduk. Hayat normalleşmeye gitse de bir süre daha böyle devam edeceğiz anlaşılan. Evde kalınan bu süreyi nasıl daha verimli hale getirilir bunların yolunu bulmalıyız.
Sosyal medyada gördüğüm kadarıyla kadınlar kendilerini örgü oyuncak yapımına vermiş durumda. Örgü ve sağlıklı oyuncaklar yaparak satıyorlar. Hem bir uğraşları oluyor hem de kendilerine ek bir gelir elde ediyorlar.
Bende başka bir fikir buldum. Tabi bu fikir bahçesi ve geniş balkonları olanlar için daha el verişli. Bu sene sebzelerimizi kendimiz yetiştirelim. Bahçesi olanlar çok şanslılar. Balkonda ise saksı da yetiştirmekte bence gayet eğlenceli bir aktivite olur. Sebzenin büyüdüğünü görmek, ürün verdiğini görmek bizi mutlu eder.
Şuan Mayıs ayındayız ve bu ayda domates, bezelye, fasulye, havuç, brokoli, çarliston biber, mısır, beyaz kabak, maydanoz, dereotu, roka, karnabahar, salatalık dikilebilir.
Her aya göre farklı ürünler var. Zamanlarını kaçırmadan toprakla buluşturursak onlarda bize ürün vermeye başlar. Evinizde yeşermiş soğanlarınız varsa oları yan yana dikin bir saksıya, yeşil kısmı dışta kalacak şekilde. O bile size taze taze soğanlar verir. Evde kaldığımız bu günlerde kendimize güzel aktiviteler bulalım ve zaman geçirelim. Bir süre daha evde kalmaya devam edeceğiz onun için uzun soluklu işler bulursak daha çok eğleniriz.