Aydın Amatör Süper Lig’de 2019-2020 sezonunda ikinci hafta maçları geride kaldı. Bu sezon tarihinde ilk kez iki ayrı grupta düzenlenen ligde ilk hafta yaşanan heyecan ikinci haftaya da taşındı. Sürpriz olarak nitelendirilecek sonuçlar, bol gollü karşılaşmalar derken ilk 2 haftayı geride bıraktık.

Alınan kararla iki gruba çıkarılan lig, kulüpleri de önemli bir maddi yükten kurtarmış durumda. Bunlar işin ekonomik kısmı. Bir de bu işin olmazsa olması yani seyirci boyutu var. Yaz boyunca merakla beklenen yeni sezon, ilk haftalar itibariyle futbolseverleri tatmin etmişe benziyor. İki grup olmasının çok yadırganmadığı da izlenimlerim arasında yerini aldı. Sonuçta futbol sahada oynanıyor. Göze hitap etmeye ve heyecan vermeye devam ediyor. Grupları ve sene sonu uygulanacak prosedürü düşünmek için henüz çok erken.

Takımlara da burada ayrı bir parantez açmalıyız. Bu zor şartlarda, iyi kadrolarla sahaya çıkmaya çalışıyorlar. Bu arada lig başladı diye hiç birinin de derdi bitmiş değil. Asıl dert şimdi başladı. Deplasmanlar, oyuncu, antrenör alacakları hatta oyuncuların içecekleri su bile maddi bir külfet. Bu şehirden ekmek kazanan, toprağını, havasını, suyunu hatta insan gücünü kullanan firmalar, hani olur da spor adına bir katkı sunmak isterseniz, ilçenizdeki, mahallenizdeki takımlar hala desteğinizi bekliyor.