Dün yayınlanan köşe yazımda Efeler 09 Spor Futbol Kulübü ile Belediye Bolvadin Termal Spor final maçıyla ilgili yazmıştım ve başlık olarak ‘Bu şehir şampiyonluk istiyor’ demiştim. Öyle bir maç oynandı ki aslında şehrin futboldaki kaderini de etkileyecek bir 90 dakikaydı. Özellikle Efeler’in profesyonel takım özlemi, Aydın’ın bir tane daha profesyonel takımının liglerde yer alması gibi hedefler maçı çok daha anlamlı hale getirdi.

***
Maçın detayına çok girmeye gerek yok çok sayıda taraftar zaten tribünlerde yer aldı. Canlı olarak da izleyenler oldu. Penaltılar sonucu Efeler ekibi sahadan 7-6’lık galibiyetle ayrıldı.

***
Bu skor takımı 3. Lig’e çıkarmaya yetti.

***
En başta takımın bu seviyelere gelmesi için elini taşın altına koyan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ı, teknik heyeti, futbolcuları ve taraftarları şampiyonluktan dolayı kutluyorum.

***
Takım ligdeki kalitesini play-off’larda da göstererek iki maçı da kazanıp adını 3.Lig’e yazdırdı. Şimdi çok erken belki konuşmak için ama hedefi üst ligler olarak da koymak gerekir. Ama şuan için kutlamak ve bu coşkuyu yaşamak gerek. Aydın futboluna hayırlı olsun. Daha nice takımlarımızın aynı başarılarını görmek dileğiyle. Helal olsun Efeler.

***

DİĞER YAZILARI