Geçen sezon pandemi nedeniyle durdurulan 3. Lig’de play-off hedefine ulaşamayan Nazilli Belediyespor, bu sezon yeni bir sayfa açarak lige başladı. Teknik Direktör Hasan Şermet’i takımın başına getiren Siyah İnciler, transfer sezonunu da hareketli geçirerek önemli takviyeler yaptı. Yeni haliyle sezona mağlubiyetle başlayan Naz-Naz, sonrasında ise galibiyet serisine başladı.

Uzun zaman sonra deplasmanda galibiyete imza atan Nazilli ekibi bu moralle Pazar günü oynayacağı Mardin Fosfat Spor maçına gözünü çevirdi. İlk hafta sonrasında istikrarlı bir oyun oturmaya başladı diyebiliriz. Birçok alanda olduğu gibi futbolda da istikrarın önemi büyük. Özellikle sezonun ilk yarısında alınacak seri galibiyetlerin ikinci yarıda takıma önemli bir fayda sağlayacağı da ortada. Çünkü şuan takımlar birbirini tanıma aşamasında. Hangi takımın hangi taktikle oynayacağı bence ilk yarı sonunda netleşecek ve takımlar rakiplerini biraz daha fazla tanımış olacak.

Burada Nazilli Belediyespor’un da ilk yarıda alacağı her puan çok kritik. Pandemi döneminin gölgesinde oynanan ligde güzel bir grafik yakalayan Nazilli ekibinin bunu devam ettirmesi gerekiyor. İlerleyen haftalarda illaki puan kayıpları da olacaktır ancak takıma bu yolda taraftarın desteği çok önemli. Tribünde binlerce kişiyle olamasalar da manevi olarak verilen destek de oyunculara katkı sunacaktır.

Ligin uzun bir maraton olduğu göz ardı edilmemeli. Dolu tribünler önünde oynanmayan maçlarda iç yada dış sahanın çok farkı olacağını düşünmüyorum. Bu da içeride ve dışarıda alınacak her puanının önemini ortaya koyuyor. Gol yollarındaki üretkenlik böyle devam ederse ligin sonunda koyulan hedefe ulaşmanın yanında istatistik olarak da Nazilli Belediyespor ön plana çıkabilir. Tabi bunları konuşmak için çok erken.