Son dönemde ülke gündeminde ekonomi ciddi anlamda yer alıyor. Maaş zamları bir yana son dönemde ürünlere gelen fahiş zamlar ise gerçekten cep yakıyor. Ekonomi üzerine ahkam kesecek kadar bilgim yok ancak her vatandaş gibi çarşı ve pazarda gezerken yükselen fiyatları görebiliyorum. Haberlerimizde yer de veriyoruz.
Gelelim asıl konuya, fırsattan istifade ürünlere zam yapanları da vatandaş olarak görüyoruz. Geçmiş fiyatlarla karşılaştırma şansımız var. Hatta esnaflar yada marketler arasında fiyat farkları da ortada. Hele ki sosyal medyanın bu kadar yaygın olduğu dönemde reyonlarda değişen fiyatlar anında önümüze geliyor. Peki bu konu gerçekten nereye kadar gidecek?
İsimleri, markaları önemli değil. İnsanlar bir ürünü hele ki temel gıda ürünlerine ulaşırken bu fahiş fiyatları nasıl ödeyecek? Son dönemde ciddi denetimler uygulanıyor. Devlet kurumları bu tarz fiyat artışlarıyla mücadele ediyor. Bu denetimlerin çare olacağını düşünüyorum çünkü gerçekten bu konu bir çok kişiyi olumsuz etkilemeye başladı. Özellikle temel ihtiyaçlar konusunda yaşanan fahiş artışların önüne geçilmesi şart. Hakkıyla kazanan esnafı bir kenara ayırmak gerektiğini de unutmayalım. Birçok esnafla görüştüğümüzde insanların ürünlere daha kolay ulaşabilmesi için zam yapmadığını duyuyoruz. Umarım fırsatçıların önüne geçilir ve artık ürünleri hakkını vererek alır ve evimize döneriz.

DİĞER YAZILARI