Aydın’da yıllardır futbolda bir türlü gelmeyen başarılar üzerinden konuşuyoruz. İl içinde yakalanan başarılardan söz etmiyorum. Şehri temsilen liglerde yaşanacak başarılara ihtiyacımız var. Her sezon takımlarımızın mücadele ettiği liglerde şampiyonları ve play-off oynayanları görüp tebrik etmekten öteye gidemedik. Artık bizim de futbolda yeni hikayeler yazma vaktimiz gelmedi mi?

İlk etapta öyle büyük hikayeler olmayabilir ama ben dikkati Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) çekmek istiyorum. Yeni sezonda Yıldızspor ve Eşin Group Sökespor’un yanına Aydın Büyükşehir Belediyespor, Çine Madranspor, Didimspor ve Kuşadasıspor katıldı. Yani 6 takımımız ligde mücadelesini gösterecek. Uzun zaman sonra bu kadar çok takımla yer aldığımız ligde artık başarılı olma vakti gelmedi mi?

Futbolda her şey şampiyonluk değil elbette. Alt yapıdan oyuncu yetiştirmek, futbolun güzelliklerini şehre yaşatmak yada spor severleri 90 dakikalığına stadyumda mutlu etmek bunlar da var içinde. Ama bize artık şampiyonluk kupasını getirecek takımlar lazım. Nazilli Belediyespor’un yanına yeni takımları daha dahil etmeliyiz ki sonrasında yeni bir başarı planı yapabilelim.

Ama burada her şeyden önce Aydın içindeki gereksiz çekişmeleri sonlandırmalıyız. Takımlara başarılar dilerken arkayı dönünce başarısız olmasını istemeden. Samimi şekilde destek vermeliyiz. Gönlünüzde yatan bir takım illaki olacak. Bu da çok güzel. Ama profesyonel liglerde çok daha fazla takımımızın olmasının şehre getirisini düşünebiliyor musunuz? Her ilçede bir takımın 3. Lig’de mücadele etmesinin o ilçenin ekonomisine, tanıtımına katkısını bir düşünün. Kısacası artık şehir olarak tüm takımlarımıza eşit yaklaşıp yükselmelerine destek vermeliyiz. Bunu başaran birçok il var ve şuan birçoğu da Süper Lig’de temsil ediliyor. Bizim neyimiz eksik?