Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, sezonun ilk maçında deplasmanda Artvin ekibi Hopa Spor ile golsüz berabere kalarak 1 puan aldı. Karşılaşmayı stadyumdan takip etme şansı yakalayınca maçı, atmosferi ve özellikle de hava şartlarına biraz değinmek istedim. Başlığı da bu nedenle böyle belirledim.

***
1 gün kaldığımız Artvin’de en çok konuştuğumuz konu havadaki nem oranı oldu. Aydın gibi Türkiye’nin sıcak illeri arasında yer alan bir yerden gitmemize rağmen sıcak hava gerçekten zorlayıcıydı. Biz saha kenarında bu kadar rahatsız olmuşken iki takımın oyuncularının mücadelesini taktir etmek lazım. O hava şartlarında hem de ligin ilk maçında uzak bir deplasmandan alınan 1 puan galibiyet kadar olmasa da mutlu etti diyebiliriz.

***
Saha içine gelecek olursak, aslında iki takımın da taktik ve teknik anlamda sahada nasıl mücadele edeceğini kestirmek zordu. Rakibi ilk defa izlememiz normal ancak Efeler’in de ilk resmi maçı olduğu için açıkçası ilk yarı boyunca oyunculara verilen görevleri ve beklentileri anlamaya çalıştık diyebiliriz. Karşılıklı ataklar ikinci yarıda iyice kendisini gösterdi ancak hava şart dakikalar ilerledikçe futbolcuları daha da zorladı.

***
Efeler’in ilk maçta ortaya koyduğu futbol gelecek haftalar için umut vericiydi. Deplasmanlardan alınacak 1 puanın bile çok önemli olduğunu futbolun içinde yıllardır gördük. Bundan dolayı zorlu hava şartlarında ve uzak deplasman yolculuğuna rağmen yenilmeden puanla dönen Teknik Direktör Cemil Aktaş ve futbolcuları kutluyorum.

***
Şimdi önemli olan gelecek hafta Adnan Menderes Stadı’nda oynanacak olan Kepez Belediyespor maçı. Önemli kısmı hem ilçede uzun zaman sonra profesyonel maç heyecanı yaşanacak hem de takımın profesyonel liglerdeki ilk iç saha maçı olacak. Lig maratonu elbette uzun ama alınacak bir galibiyet gerçekten çok önemli katkı sağlar.

***
Burada taraftara ve ilçedeki futbolseverlere büyük iş düşüyor. Stadyum ne kadar kalabalık olursa takım o kadar motive olacaktır.

***

DİĞER YAZILARI