Misli.com Sultanlar Ligi’ndeki Aydın’ın tek temsilcisi Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, pandemi gölgesinde maçlara çıkmaya devam ediyor. Pandemi gölgesinde diyorum çünkü önlemler kapsamında maalesef salona seyirci alınamıyor. Toplum sağlığı açısında bu çok yerinde bir karar tabi ki ama geçen sezonlardaki taraftar desteğini anımsayınca insan dolu tribünlerin değerini bir kez daha anlıyor. Özellikle voleybola ciddi bir ilgi gösterilen Aydın’da boş salonda oynamak takımın da çok isteyeceği bir durum değil. Ancak dediğim gibi pandemiyi atlamamız için bu önlemler şart.

Biz şimdi biraz da tribünlerden parkeye inelim. Sezon öncesi yaptığı transferle hedefini belirleyen Aydın ekibi, lige Galatasaray HDI Sigorta galibiyetiyle başlayınca sezonu da moralli açtı. İlk 10 haftalık periyot dengeli gitti diyebiliriz. Güçlü rakiplerle de oynadığı maçları bu sürece sığdıran Aydın temsilcisi 5 galibiyet 5 de mağlubiyet alarak 10’nuncu haftayı geride bıraktı. Ancak akıllarda son maçlarda üst üste alınan mağlubiyetler vardı. 5 mağlubiyetin 3’ünün 8, 9 ve 10’uncu haftalarda gelmiş ve kötü bir süreçten geçilmişti.
Kötü gidişe dur demek adına çıkılan PTT Spor maçına hazırlanan Aydın ekibi bunu da başarmış oldu. İlk seti kaybedip maçta 0-1 geriye düşen Aydın temsilcisi, iyi performansla maçı çevirmeyi başardı. Kısacası çok istediği galibiyeti alarak 3 maçlık süreçteki kara bulutları dağıttı. Ligin geri kalanı için de moral oldu.

Aydın ekibinde şimdi hedef ilk 10 haftada bir dönem yakalanan yenilmezlik serisini yeniden bulmak. Devre arasında kadar geçecek süreçteki maçlar bu açıdan çok kritik. Sezon sonunda play-off potası içinde yer almak adına ilk yarıda alınacak her galibiyet çok büyük önem taşıyor.