Efeler 09 Spor Futbol Kulübü ile Nazilli Belediyespor, hazırlık maçında karşılaştı. Adnan Menderes Stadı’nda oynanan mücadelenin tüm geliri depremzedelere destek amacıyla AFAD’a bağışlanacak. Maç öncesi 11 bin 500 bilet satıldı. Yaklaşık 250 bin lira gelir elde edildi.

Kısacası bu maçın kazananı dayanışma oldu. Skoru da pek kimse önemsemedi aslında. İki ilçenin tek yürek olarak sahaya çıkışı, beraber pankart açılması, atkıların ve oyuncakların sahaya atılması ve daha bir çok anlamlı detay vardı stadyumda.

Protokol tribününde de yer alan herkesin 200 liralık bilet aldığını, basın mensuplarının da maç takibi için gittikleri maça destek amacıyla biletle girdiklerini hatırlatalım.

Saha içinde 6 gol oldu ancak futbolcuların centilmence mücadelesi de vardı. Oyun olarak da güzel bir maç izledik diyebiliriz.

Kısacası bu pazar Efeler’de dayanışmanın, yardımlaşmanın, desteğin en güzel örneklerinden biri sergilendi. Emeği geçen iki kulüp başkan ve yöneticilerine, teknik heyetlerine, oyuncularına ve taraftarlarına teşekkür etmek düşer bize de. Futbol ailesinin ne denli güzel bir camia olduğunu bir kez daha gördük.

Bu arada Beşiktaş’ın Fraport Tav Antalyaspor’u konuk ettiği maçı izleme şansınız oldu mu? Karşılaşmada 4’üncü dakikanın 17’nci saniyesi geldiğinde sahaya binlerce oyuncak atıldı. Bu oyuncaklar depremden etkilenen çocuklara ulaşacak.

Yapılan başlı başına güzel bir örnek olmasının yanında gözleri dolmadan izleyebilen oldu mu bilemiyorum. Ben kendi adıma çok etkilendim. Bu organizasyon içinde de yer alan herkesin emeğine sağlık.

Aynı gün Corendon Alanyaspor ile Galatasaray, geliri depremzedelere bağışlanacak olan maçta karşılaştı. Bu karşılaşmada da çok güzel dayanışma örneği gösterildi. Hem saha içinde hem de tribünlerde bunu gördük. Karşılıklı tezahüratlarla deprem bölgesindeki illerin isimleri hep bir ağızdan söylendi. Kısacası hem maddi hem manevi destek verildi.

DİĞER YAZILARI