Günlerdir beklenen Ege derbisinde Nazilli Belediyespor, Fethiyespor ile 1-1 berabere kaldı. Ligdeki zirve yarışı açısından büyük öneme sahip olan mücadele sonunda aslında çok da bir şey değişmedi diyebiliriz. Bir takım galip gelmiş olsa önemli bir avantajı eline alacaktı ancak puanlar aynı kaldı. Sadece Fethiyespor ikili averajdaki üstünlüğünü korumuş oldu. Bu da lig sonunda olası bir puan eşitliğinde önemli olacaktır.

Ancak genel olarak baktığımızda zor bir maç olacağı belliydi. Bunu iki takım için de söylüyorum çünkü sadece bir maç olarak değerlendirmemek gerekiyor. Bir takım kazansaydı rakibine karşı psikolojik olarak bir üstünlük de sağlanmış olacaktı. Hatta diğer takımların da gözü bu maçtaydı. Muhtemelen bir çoğu da çıkan beraberliğe mutlu olmuştur. Çükü onlara göre iki takım da 2 puan kaybetti. Genel tabloda durum buyken Nazilli açısından baktığımızda tabi ki 3 puan çok önemliydi. İç sahada oynanması açısından böyleydi ancak bence uzatma dakikalarında alınan 1 puan da bir o kadar önemli.

Hele ki maçın henüz ilk dakikalarında kalenizde gol gördüğünüz bir maçta tekrar konsantrasyon sağlamak, farkın açılmasını önlemek de kolay değil. Konsantrasyon açısından önemli bir sınavın verildiğini düşünüyorum maçta. Uzun lig maratonunda 1 puan kötü sonuç değil. Hele ki aynı puanda olunduğu ve maçta geriden gelindiği düşünülürse. Bu maçı bir an önce geride bırakıp ligin kalanına odaklanmak şart.

İlk yarıda bir birini tanıyan takımlar ikinci yarılarda maçlara daha çok bilgiyle çıkacaklardır. Bu bence bir avantaj. Hava şartlarının da ikinci yarıda büyük öneme sahip olacağı ortada. Zor şartlarda çıkılacak maçlar artık ligin kalanına konsantre olmak lazım.