Tatil denince akla ilk gelen yerlerden olan Aydın’da yeni sezon öncesi hazırlıklar son aşamaya geldi diyebiliriz. Birçok işletme hazırlıklarını sürüyor.

***

Özellikle yabancı turistlerin gelmesi döviz girdisi anlamında gerçekten önemli. Pandemiyle geçen 2 yılın ardından bu yaz beklenti de olumlu.

***
Ancak dikkatimi çelen konu fiyatlarda yaşanan artış. Gerçekten normal bir artış olsa köşe yazısına taşımaya gerek kalmazdı sanırım. Ancak biraz dolaşma fırsatı bulduğum yerlerde rakamlar hemen dikkatini çekiyor insanın.

***
Maliyetler artmıştır ve bu yönde elbette artış yapılabilir. Bu konuda hakkıyla fiyat artırana bir şey diyemeyiz ama fırsattan istifade böyle yüksek fiyatları müşteriye sunmak çok doğru değil.

***
Bir yandan pandeminin etkilerini silelim derken vatandaşların da pandemide zor zamanlar yaşadığını unutmamak lazım. Burada önemli kısım yerli turist aslında.

***
Ailecek yapılabilecek bir tatilin konaklama dışındaki maliyetleri bile ciddi oranda artmış durumda. Örneğin 4 kişi bir yerlerde vakit geçirmenin, yemek yemenin, bir şeyler içmenin maliyeti oldukça artmış durumda.

***
Aydın ya da başka bir yer fark etmeksizin bu fiyat artışlarının belli bir oranda yapılması gerektiğine inanıyorum.

***
Pandemide zor dönemden geçen esnafa bu yaz sezonunda bol kazanç diliyorum. Umarım herkes gönlünce tatil yapabilir. Harcanan her para ekonomiye katkıdır. Güzel bir sezon geçirilmesi dileğiyle.

***

DİĞER YAZILARI