Kupanın 3. Turunda Nazilli Belediyespor sahasında konuk ettiği Arnavutköy Belediye Gençlik ve Spor’u mağlup ederek tur atladı. Yine 3. Turda Efeler 09 Spor Futbol Kulübü ise Altay deplasmanında kazanarak tur atlayan taraf oldu.

***

Kısacası kupada şehrimizin rüzgarı esti diyebiliriz. İki takımı da bu başarılardan dolayı tebrik ediyorum.

***
Ancak bir de lig süreci olduğunu unutmayalım. Nazilli ile başlayacak olursak Bayburt Özel İdare Spor maçında alınan galibiyete kadar gelen süreçte kötü bir dönemden geçildi.

***

Bu galibiyet moral olur derken bu kez deplasmanda İnegölspor’a karşı maç kaybedildi. Ligdeki çıkış devam etmedi. Toparlanma süreci derken ligde de haftaların ilerlediğini göz ardı etmemek lazım.

***

10 maçın geride kaldığı sezonda görüntü netleşmeye başladı diyebiliriz. Üst sırada yer alan takımlar yerini korumak, alt sıradakiler üstlere tırmanmak için mücadele ederken puan farkları da ortaya çıkmaya başladı. Öyle ki liderle düşme potası arasındaki puan farkı şuan için 12 olurken bu fark play-off potasının son sırasıyla da 8 oldu.

***
Evet futbolda her şey olabiliyor. İki maç kazansanız fark kapanabiliyor ama unutmayalım ki bu her takım için geçerli. Bu nedenle bir an önce alt sıralardan hatta düşme potasında kurtulup ilk etapta play-off için mücadeleye başlanmalı.

***

Kupa maçının moraliyle hafta sonu lig maçında iyi bir sonuç alınabileceğini düşünüyorum. Kim bilir belki de ligde yakalanabilecek bir çıkışın ilk basamağı olabilir.

***
Efeler 09 Spor Futbol Kulübü’ne gelirsek eğer ligin başında bu yana yaşanan puan kayıpları sonrasında Tokat deplasmanında takım gerçek oyununu oynadı diyebiliriz.

***

Kadro kalitesi olduğu ancak şanssız puanlar kaybedildiğini gösterircesine kupa maçlarında da iki galibiyet aldı. İki maçta da üst liglerden takımlara hem de deplasmanda rakip olmasına rağmen galip gelmeyi başardı. Şimdi üst üste alınmış iki galibiyetin moraliyle hafta sonu taraftarı önünde maça çıkacak. Ayrıca önündeki üst üste iki lig maçını da evinde oynayacağını da unutmayalım.

***
İlk maçta alınacak bir galibiyet ikinci maç için büyük moral verecektir. Alınacak 6 puan ise son 3 maçta toplamda 9 puan yapar. Lig tablosuna baktığımızda liderle arasında 7, play-off potasının son sırasıyla ise sadece 2 puan fark olduğunu düşünürsek bu 6 puanlık hedefe ulaşmak takımı çok daha farklı bir sıralamaya getirebilir. Tabi burada ligde diğer maçlarda alınacak sonuçlarda önemli.

***
Kısacası iki takım için de kupada yakalanan başarının taçlanması için taraftarlar lig maçlarına odaklanmış durumda. Alınacak galibiyetler gelecek haftalar için umut verecektir. Şimdiden başarılar.

***

DİĞER YAZILARI