Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, hafta sonu sahasında Merkür Holding Erbaaspor’u konuk etti. Güzel bir havada, Adnan Menderes Stadı’nda oynanan mücadeleyi Efeler tek golle kazandı. Ancak kazanırken aslında maçın içinde çok farklı detaylar vardı.

Takımın sahaya mutlak galibiyet hedefiyle çıktığı belliydi. Maçın başından sonuna kadar da bunu hissettirdi. Hatta ilk yarıda öyle pozisyonlar kaçtı ki devre arasına önde girme ihtimali de yüksekti. İyi oyun, rakip alanda baskı ilk yarıda olmasa da ikinci yarının başında meyvesini verdi. Efeler’de Umut Kaya rakip fileleri havalandırdı. Gol gelmişken bir çok kişi ‘tamam artık ikinci golü bekleyelim’ düşüncesine girmiştir muhtemelen. Çünkü takımın oyunu bunu gösteriyordu ancak takım 10 kişi kaldı. Baktığımızda yarım saate yakın 10 eksik oynamak zorunda kalacaktı. İşte tam da burada takım eksik ama mücadele tam dedirttiler.

Sadece savunmaya çekilmedi takım, hücumda da kendini gösterdi ve skoru korumaktan ziyade oyun planına devam etti. Elbette eksik kalmanın verdiği zorluk oldu. Plan buna göre değişti.

Maçın son bölümü ise büyük bir heyecana sahne oldu. Gerginlikler yaşanmasının yanı sıra skoru tutmak için büyük bir mücadele verildi. Bu sırada belki ikinci golü de bulabilir Efeler. Yani ataklar da gerçekleştirdi.

Uzatma dakikalarında ise heyecan tavan yaptı. Son düdük gelesiye kadar mücadele sürdü ve sonunda 3 puan alındı. Geçen hafta deplasmanda kaybedilen puanlar telafi edilmiş oldu bir yandan. Ayrıca bu mücadele bence gelecek haftalar için ciddi bir katkı sunacaktır. Çünkü sezonun ikinci yarısında maçların zorluk seviyesinin daha da arttığını düşünüyorum.

Her takım kendince hedefler belirleyip buna ulaşmak istiyor. Kalan haftalarda oynanacak maçların da çok fazla telafisi olmayınca ligini bitimine kadar ne kadar puan alınırsa o kadar yarar sağlar. Özellikle iç sahada kazanmak, deplasmanda kaybetmemek çok önemli.