Futbol liglerinde normal sezonların tamamlanması sonrasında gözler play-off maçlarına çevrilmişti.

***

Özellikle alt liglerde bu sezon gerçekten büyük heyecan yaşandı. Aydın için sezonun güzel haberi Efeler 09 Spor Futbol Kulübü’nün 3. Lig’e yükselmesi oldu. Diğer takımlar da yerini koruduğu için bu sezonu şehrin kazançlı kapattığını söyleyebiliriz.

***
Ben bu yazıda Aydın’dan ziyade bölgemizde neler oluyor onlara değinmek istiyorum. Hemen yanı başımızdaki komşumuz Muğla, bu sezon futbolda başarılarla adından söz ettiriyor. İlk olarak sezonu iyi bir dereceyle tamamlayan ve play-off’lara kalan Fethiyespor’a parantez açalım.

***

Aydın spor camiasının yakından tanıdığı Teknik Direktör Selahattin Dinçel yönetimindeki Fethiye ekibi, play-off’larda yakaladığı başarıyla adını 2. Lige yazdırmayı başardı. Komşuda bu başarının sevinci yaşanırken bir başka ilçesi Bodrum ile de sevinç katlandı.

***
Bodrumspor da play-off’larda aldığı sonuçlarla PTT 1. Lig’e yükselmeyi başardı. Kısacası komşu ilimizde bu sezon futbol anlamında güzel bir sezon geçti.

***
Peki biz Aydın olarak yeni sezon için ne planlama yapıyoruz? Bu konu için henüz erken olsa da bence bir an önce takımların hedeflerini belirlemesi ve bu yönde çalışmalar yapması lazım.

***
Şehrin PTT 1. Lig’de ve hatta Süper Lig’de takımının olmaması bölge açısından baktığımızda eksik olarak dikkat çekiyor. Komşu illerin takımlarını izlemek için İzmir’e, Manisa’ya ya da Muğla’ya gidebiliriz ancak kendi şehrimizde üst liglerin maçlarını izlemek daha güzel elbette.

***
Kısacası Ege Bölgesi olarak düşen takımlarla, çıkan takımlarla yeni sezonda heyecanlı maçlar bizleri bekliyor.

***

DİĞER YAZILARI