Sporun her branşına birçoğumuzun ilgisi olsa da futbol popülerlik anlamında ön plana çıkan branşlar arasında yer alıyor. Bu kadar ilginin olduğu bir spor dalında elbette taraftarlık, bir takımı tutma, takıma bağlılık gibi olgular var. Bir yandan da futbol takımlarının yönetimleri var. İki taraf arasındaki farklardan biri burada başlıyor. Taraftar karşılıksız bir bağ ile kulübünü desteklerken yöneticiler hem destekliyor hem de karar alma aşamasında söz sahibi oluyorlar. Peki ya hep mi doğru yapıyorlar?

İnsanız elbette hatalarımız oluyor. Özel hayatlarımızda, iş hayatımızda yaptığımız bir çok yanlış bizi yada çevremizi etkileyebilir. Peki ya bir futbol kulübünde yapılan hatalar? Takımların taraftar sayılarına çok önem vermem çünkü her camia kendince değerli ve büyüktür. Sadece insanların takımına bağlılığına önem veriyorum renkleri ne olursa olsun.
Yönetim kadrolarında yer alan başkandan diğer isimlere kadar herkesin bir sorumluluk alması gerekiyor. Yöneticilik maddi kaynak bulmanın yanında iyi bir yönetim becerisi göstermeyi de gerektirir. Yaptığınız transferden, teknik adam seçiminize, hatta transferi kimlerin yaptığına kadar tüm alanlarda yapılan hata koca bir sezonun heba olmasına neden olur. Maddi kaybı düşünebiliyor musunuz? Peki ya yeni sezon öncesi yaşanacak umutsuzluğu?

Takımına destek vermek adına her şeyi yapan. Pandemi öncesinde iç saha maçlarından deplasmanlara takımını takip eden. Ürünleri satın alan ve elinden geldiğince takıma destek olan taraftarın birçoğunda kaybedilen şampiyonluk sonrası yaşanan üzüntü çok fazla oluyor. Bir takım sürekli şampiyon olacak yada galip gelecek diye bir düşünce değil bu ama iyi yönetilen bir kulüp en ufak başarısızlıkta maddi anlamda etkilenmeden yoluna devam edebilir.