Hafta sonu Aydın esnafının gözü sandığa çevrilecek. Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (AYESOB) seçim heyecanı yaşanacak. Pazar günü yapılacak seçimde mevcut başkan Selahittin Çetindoğan ile Aydın Demirciler Odası Başkanı Muhammet Ali Künkçü başkanlık için yarışacak. Kritik seçim öncesi iki adaya da başarılar dileyerek esnaf için hayırlısını dileyelim.

***
Bizi ilgilendiren kısım ise basın mensubu olarak yaptığımız haberlerle nerdeyse tüm sektörlerde yaşanan sorunlara hakim olduğumuz esnafın geleceği aslında. Özellikle pandemi döneminde öyle haberler yaptık, öyle başlıklar attık ki gerçekten biz bile yazarken üzüldük. Sorunu yaşayan esnafı siz düşünün.

***
Elbette pandemi hepimizi derinden etkiledi. Sosyal hayatımızdan, günlük rutinlerimize, iş hayatımızdan aile ilişkilerimize kadar her anlamda zor bir süreç yaşadık.

***
Ancak evine ekmek götürmek isteyen esnafın yaşadığı süreç gerçekten hiç kolay değildi. Devlet bu süreçte desteklerle esnafın yanında oldu ama esnaf elbette dükkanını açarak müşterisine ulaşmayı istedi. Çünkü helal kazanmak için yıllardır her gün açılan bir dükkanın bir anda pandemi nedeniyle kapandığını düşünün.

***
Kısacası çok zor bir pandemi dönemi geçiren esnaf toparlanma döneminde bir seçime gidecek. Başkan kim seçilirse seçilsin bir basın mensubu ve Aydın’da yaşayan bir vatandaş olarak ricam esnafa kulak verilmesi. Farklı farklı sorunları olan esnafın en azından bu sorunlarını çözmelerinde bir nebze olsun yardımcı olunmalı.

***

DİĞER YAZILARI