Dün 18 yaşına basıp kendi aramızda reşit olduğu esprisine konu olan Hedef’in bugün itibariyle 19. yaş gününe 364 gün kaldı.

Hedef’in ilk sayısına göz attığımızda, ‘Merhaba Aydın’ yazılı manşetin dışında hemen bir haber dikkatimizi çekiyor; “Kuşadası turizmde sıkıntılı”
Gelinen nokta itibariyle bu sıkıntı halen geçmiş değil ancak Hedef için acısıyla tatlısıyla koskocaman bir 18 yıl su gibi aktı geçti…

2 Mart 2004’te doğan Hedef, balık burcu.

Burçlara ne kadar inanırsınız bilemem ama Balık burcunun bariz en karakteristik özelliği olan sabırlı ve duyarlı yönüyle birlikte her daim büyük bir inandırma yeteneğine sahip oluşu sanırım ‘Hedef’e birebir uyuyor!

Çünkü ‘Hedef’ tam 18 yıldır çizgisinden sapmadan bugünlere büyük bir sabır örneği sergileyerek, şehrin sorunlarına karşı ciddi bir duyarlılık ve inandırıcılıkla bu noktalara geldi.

Kuruluşundan bu yana başta gazetenin kurucusu meslek büyüğümüz Sabahattin Aydın Sarı ile Atila Karpınar’ın yanı sıra, meslektaşlarımız Emrah Dinçer, Ramazan Aydemir ve Şermin Çolak ile birlikte halen gazetemizde çalışan Türker Kocakahya’nın emekleri yadsınamaz bir gerçektir. Süreç dahilinde her bir isim de bu gazeteyle adeta özdeşleşmiştir.

Sonuç olarak halihazırda benim de 1 Kasım 2021’de kısa bir ayrılığın ardından yeniden geri döndüğüm Hedef Ailesi içerisinde, geçtiğimiz kısacık süreçte Hedef Ekonomi Sanayi&Aktüel Dergisi çıkarmamızın yanı sıra genç ekibimizle birlikte şehrimizin nabzını tutmaya vargücümüzle devam ediyoruz.

Yaş ortalamamız 28 olduğundan haliyle mesleki heyecanımızı diri tutmakta zorlanmıyoruz fakat kendimizi çağın değişen teknolojik şartlarına göre yenilememiz gerektiğinin de bilincindeyiz.

Spesifik, okuyucuyu çeken, kamuoyu oluşturan, gündem belirleyen, ilin esaslı sorunlarına kanalize olan, bağımsız, ilkeli, objektif ve yalın sağduyuyla mesleği sürdürebilmenin ne denli önemli olduğunun farkındayız.

Bu noktada, mesleğimizin suistimale açık olduğunu da unutmuyor, kamu menfaati odaklı ve ilkeli bir yayın anlayışı ortaya koymayı, her ne kadar birilerinin kimi zaman işine gelmese de Aydın’ın çıkarlarını önceliğimiz olarak görmeyi, olmazsa olmazımız olarak nitelendiriyoruz.

Gazetecilik zor iş vesselam;

Her ne kadar birileri zaman zaman mesleğimizin illüzyonuna kapılıp kendisine itibar kasma derdine düşse, toplumun değil şahsının kazanımları adına esasında kamusal bir görev olan gazeteciliği dibine kadar suiistimal edip yerinde tamamen bir itibar suikastı mekanizmasına dönüştürme gayreti içerisine girse de bizim ana hedefimiz, Aydın’ın çıkarları adına ‘Gazetecilik’ yapmak!

Zaman zaman zorlanmıyor değiliz, elbette geçim kaygılarımız var ancak birilerinin seçim kaygıları için mesleğimize dair ilkeli duruşumuzdan ödün vermeye de niyetimiz yok!

Ağır ağır, kararlı, sebat içinde, belki de görünene bakıldığında iğneyle kuyu kazarcasına şartlandığımız ‘Hedef’, kamusal bir görev olan gazeteciliği zaman zaman ‘İnsan beşer, kuldur şaşar’ misali türlü yanılgılar içerisine düşsek de özünde layıkıyla yapabilme kararlılığıdır.

4 ay içerisinde geriye dönük bakıldığında gazete manşetlerimizi süsleyen haberleri takip edenler sanırım bu ‘Hedef’imizin emarelerini de net olarak görüyordur!

Diyeceğim o ki sloganımızda da belirtildiği gibi “Aydın’ın Hedefi Var”
Ve daha da büyüyüp kalkınması, her fırsatta kabuğunu kırması dile getirilen Aydın adına bu ‘Hedef’ esasında her birimizin hedefi…

Nice ‘Hedef’li yıllara…

DİĞER YAZILARI