Geçtiğimiz günlerde yazdığım köşe yazısında Aydın olarak sporda Avrupa heyecanını özlediğimizi kaleme almıştım. Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, play-off ilk maçına çıkmış ve Galatasaray HDI Sigorta’yı 3-1 mağlup etmeyi başarmıştı. İlk adımı atan Aydın’ın Sultanları ikinci maçta deplasmanda konuk olduğu rakibini 3-0’lık skorla yenerek adını Avrupa kupalarına yazdırdı. Gözünü ise oynayacağı 5/6.’lık maçına çevirdi. Kısacası Avrupa macerası öncesinde takım üstüne düşeni yaptı. Yönetim kurulu, Baş Antrenör Alper Hamurcu ve teknik heyeti, oyuncuları kutlarım. Bunun yanında maçlarda oyuna odaklanınca çok fazla dikkat çekmeyen ancak kulüpte önemli görevler üstlenen personeli de kutlamak gerek. Çünkü takımın maçlara hazırlanma sürecinde rol üstleniyorlar.

Aydın olarak aslında voleybolda Avrupa macerasına çok uzak değiliz. Hatırlasanız önceki sezonlarda bu heyecanı yaşadık. O dönem takım da gösterdiği performansla dikkat çekerken tribünlerden alkış almıştı. Deplasmanda ve içeride aldığı skorlarla finale kadar yükselsen takım finalde kaybetmenin üzüntüsünü yaşamıştı. O dönemden takımın kazandığı tecrübe yeni sezon oynanacak olan Avrupa maçlarında etkisini gösterecektir. Umarım 5/.6.’lık maçını da galip tamamlayıp 5’inci olunur ve CEV Volleyball Challenge Cup’ta yola devam edilir. Önemli bir organizasyonda mücadele edilmesi durumunda bu Aydın’a da önemli bir tanıtım imkanı sunacaktır.

Malum bu sezon pandemi nedeniyle salonlar seyircisine hasret kaldı. Önceki sezonlarda hınca hınç dolan Mimar Sinan Spor Salonu, sessizliğe bürünse de takım başarılı sonuçlar aldı. İnşallah yeni sezonda pandemiden kurtulur ve eski coşkulu maçları izleme şansı buluruz. Her maçta seyircinin önemi büyük ancak Avrupa mücadelelerinde hem Türkiye’yi hem Aydın’ı temsil edecek takımı desteklemek farklı bir duygu yaşatacaktır.